Konstrukcje stalowe przy projektowaniu zabudowań o charakterze przemysłowym są coraz chętniej wykorzystywane, a to z uwagi na ich systemowy i modułowy sposób łączenia. Otrzymujemy budynki produkcyjno-przemysłowe z przeznaczeniem na wiele lat. Zakład może rozrastać się w dowolny sposób i zwiększać swoją produkcję. Łączenie i rozszerzenie stalowych konstrukcji jest możliwe zarówno wzdłuż, jak i wzwyż.

Zabudowania mogą rozrastać się również o zabudowania biurowo-administracyjne, czy zaplecze gastronomiczne lub wystawowe. Wielofunkcyjność konstrukcji daje nieograniczone możliwości. Zaczynając od rozmaitych rozwiązań dachowych – jednonawowe, wielonawowe czy jednospadowe lub dwuspadowe, z suwnicami lub przybudówkami kończąc na ścianach łączonych z tradycyjnymi materiałami budowlanymi, szkłem, cegłą i betonem, oraz atrakcyjnym wzornictwie. Elementami nośnymi są tu stalowe ramy, tworzone ze specjalnych, spawanych dwuteowników wyróżniających się zmienną wysokością środnika, a także ramy wyposażone w dźwigary kratownicowe. Konstrukcja ryglowa ścian, a także obramowań pod bramy i doki przeładunkowe są zrobione z trwałych profili zimnogiętych lub gorącowalcownych. Ściany zabudowań mogą być wykonane z blachy trapezowej, z izolacją z wełny mineralnej, bądź z blach warstwowych podobnie izolowanych. Po wypełnieniu kaset izolacją montuje się od wewnątrz arkusze blach trapezowych.

brama do hali magazynowej

Dostosowanie charakteru konstrukcji do jej przeznaczenia jest kwestią dokładnego określenia potrzeb. W inny sposób przygotowuje się hale produkcyjne, inaczej pomieszczenia handlowe. Nowoczesność stalowych konstrukcji jest znakomicie pogodzona z estetyką wykończenia i dbałością o szczegóły. Pomieszczenia mają zagwarantowaną klimatyzację, odpowiednio poprowadzoną poddachową wentylację. Konstrukcje cechuje również wysoka odporność na warunki atmosferyczne, doskonałe parametry izolacyjności akustycznej i cieplnej, bezawaryjna eksploatacja. Łatwe utrzymanie czystości i zapewnienie pracownikom bezpieczeństwa to dodatkowe zalety tego typu rozwiązań konstrukcyjnych.

Więcej o halach produkcyjnych: http://www.mcmproject.com.pl/hale/produkcyjne.