Konstrukcje stalowe są znakomitą bazą do tworzenia hal o różnorodnym przeznaczeniu. Charakter hal stalowych jest uniwersalny, można je wykorzystywać, zależnie od sposobu wykończenia, w całkowicie odmiennych celach. Hale stalowe mogą służyć jako ogomne powierzchnie magazynowe. Zapewniają przestrzenne, suche, i wygodne logistycznie przestrzenie. Konstrukcje modułowe pozwalają na dobudowywanie do hal pomieszczeń o charakterze administracyjno-biurowym, co jest czasem konieczne przy powierzchniach magazynowych. Hale stalowe można realizować w układzie konstrukcyjnym blachownicowym lub kratownicowym, a dobór optymalnego rozwiązania zależy od wielu czynników, z których głównymi to cena realizacji oraz walory użytkowe.

nowoczesna hala stalowa

Stalowe systemy konstrukcyjne są niezwykle wytrzymałe, daje to dużą elastyczność przy ustalaniu wymiarów budynku, pozwala na zastosowanie dachowych ram głównych o rozpiętości 80-100 m bez zastosowania podpór wewnętrznych. Szerokie powierzchnie nie wymagają wsporników pośrednich, a dachy jedno- lib dwuspadowe mają zapewnioną odpowiednią wentylację. Obciążenia budynku są rozkładane na ścianach równomiernie. Konstrukcja rygli kratowych wykonana jest w postaci ram stalowych z ryglem kratowym, z poziomym pasem dolnym, spawana oraz łączona na montażu za pomocą połączeń śrubowych wysokiej wytrzymałości. Poprzez to nadają się nie tylko hale stalowe nadają się nie tylko na magazyny, lecz również na hale produkcyjne czy przemysłowe.

Jest tu wygodny dostęp do ramp dostawczych, umożliwiający wjazd samochodom transportowym z przyczepami. Betonowe powierzchnie podłogowe, higieniczne, trwałe są nie tylko dobrą podstawą wygłuszającą i stabilizującą. Odpowiednie sprawdzanie terenów pod względem geologicznym ułatwia podejmowanie decyzji, czy jest to właściwy obszar na dany rodzaj produkcji czy budowania magazynów. Ciekawe rozwiązania architektoniczne można uzyskać dzięki możliwości łączenia konstrukcji stalowych z tradycyjnymi materiałami budowlanymi, jak cegła, beton czy szkło. Powstają konstrukcje nie tylko nowoczesne, ale też estetyczne pod względem wizualnym.