Estetyczne, wytrzymałe i bezpieczne. Zakłady produkcyjne budowane w oparciu o nowoczesne rozwiązania architektoniczne ze stalowych konstrukcji to już nie przyszłość, ale nasza codzienność. Wiele sklepów, marketów, pomieszczeń gastronomicznych powstających w naszym najbliższym otoczeniu jest budowana z zastosowaniem takich rozwiązań konstrukcyjnych. Budynki są na tyle estetyczne i funkcjonalne, że znakomicie wkomponowują się w dotychczasowe miejskie, bądź podmiejskie otoczenie. Są trwałe i przyjazne dla środowiska. Podobne rozwiązania budowlane i architektoniczne można przyjąć i przy projektowaniu hal przemysłowych. Konstrukcje stalowe wykorzystywane w tworzeniu nowoczesnych hal produkcyjnych nie zagrażają środowisku naturalnemu, są ekologiczne.

nowoczesna zielona hala produkcyjna

Dzięki temu mogą być wykorzystywane do budowania pomieszczeń o różnorodnym przeznaczeniu, produkcji typu: drukarnie, jak i chłodnie czy produkcja mebli. Obiekty przemysłowe powstające w oparciu o te konstrukcje wykazują wysoką akustykę, mają bardzo dobrą wentylację i odpowiednio dostosowaną klimatyzację. Wpływa to na oszczędność i obniżenie kosztów eksploatacji budynków, a przy tym ogólnych kosztów produkcji. Hale produkcyjne powstają z elementów ocynkowanych, zabezpieczonych antykorozyjnie, zapewniających wysoką wytrzymałość oraz dają gwarancję bezpiecznego użytkowania na wiele lat.

Innym wariantem wykorzystywanym w halach o konstrukacjach stalowych są również ramy z dźwigarami kratownicowymi. Konstrukcja taka ma zapewnioną optymalną przestrzenność dzięki dużemu zagęszczeniu ram nośnych. Wielkie przestrzenie hal są osłonięte szeroką powierzchnią dachową. Na konstrukcję nośną dachu składają się zimnogięte profile typu Z, albo płatwie kratownicowe. Duża przestrzeń ułatwia logistyczne rozwiązania w halach, zapewnia wygodne manewrowanie pojazdami mechanicznymi. Hale produkcyjne na bazie konstrukcji stalowych mogą powstawać z dobudowanymi pomieszczeniami biurowymi lub handlowymi, dostosowanymi do potrzeb danego zakładu produkcyjnego.